Facebook

Newsletter

Přednášková činnost

Naše služby » Přednášková činnost

Nezisková organizace ZkusToZdrave.cz, z. s. je držitelem akreditovaného programu MŠMT pro projekt Zdraví dětem I, Zdraví dětem II, Zdravíci.

 

 

Mateřské školy

Pohádka Zdravík a zvířátka z kouzelného lesa určená pro nejmenší děti. Děti poznávají zvířátka, která žijí na farmě a v okolním lese. Cílem je naučit děti rozeznávat zvířátka, umět je zařadit do lesa, nebo na farmu. Během pohádky se děti dozví, co jaké zvířátko jí a jaké vlastnosti ho charakterizují. Celým pohádkovým příběhem děti provází Zdravík se svým psím kamarádem Hafkou.

Pohádka Jak se Zdravík skamarádil s Jedlíkem určená pro předškolní děti. Cílem pohádek je vysvětlit a ukázat dětem, jaké potraviny se pěstují u nás v České Republice a odkud jsou například exotické druhy ovoce, které máme doma v kuchyni. Vysvětlíme si původ mléka, masa, vajíček, sýrů a dalších potravin, protože bohužel mnoho dětí vůbec nemá představu o tom, odkud se tyto potraviny berou.  

Přednáška pro mateřské školy je přizpůsobená věku dětí, důraz je kladen na zábavnost a maximální zapojení do výuky. Přednášky vždy provádí zkušení lektoři s pedagogickým a odborným vzděláním.

 

Základní školy

V rámci projektů Školní program a Zdraví dětem připravujeme přednášky pro děti i rodiče, kde si formou her a prezentací povídáme o tom, jaké potraviny upřednostňovat a jakým se naopak vyhýbat. Víme, že vybudovat si správné stravovací návyky již v dětství, je klíčem ke zdravému životnímu stylu i v dospělosti. Ovlivňujeme výživu Vašich dětí na základních školách.

 

Střední školy, gymnázia

Pro střední školy, gymnázia jsme připravili přednášky navazující na základní školy, zaměřující se na základní živiny, energetickou hodnotu potravin, hygienu v kuchyni, doplňky stravy, nesnášenlivost potravin, druhy alergií a nebezpečí alkoholu. Věnujeme se nebezpečí diet a hladovění, protože v tomto věku mají nejenom dívky tendenci dietám propadat. 

 

Rodiče dětí na mateřských školách

Seminář zaměřen na kvalitu stravování dětí předškolního věku, vhodné nutriční složení jednotlivých pokrmů, pitný režim a dodržování odpovídajícího energetického příjmu. V rámci semináře je možné mít dotazy a připomínky, naším cílem je dát posluchačům co nejvíce praktických rad, které všichni využijí jak ve svém životě tak v životě svých blízkých.

 

Pedagogičtí pracovníci

Semináře a přednášky pro pedagogické pracovníky na mateřských, základních, středních školách a gymnáziích zaměřené na problematiku boje s dětskou obézitou. Metodické postupy výuky speciáně cílené na zatraktivnění výuky v jednotlivych studijních skupinách. 

 

Firmy

Rozhodnout se pro změnu životního stylu můžete v jakémkoliv věku. Připadáte si neustále unavení, vyčerpaní a do práce chodíte neodpočinutí tak, jako byste z ní zrovna měli jít domů? Možná je to „jen“ nedostatečným a nevyváženým příjmem potravy. Provádíme přednášky pro Vás i Vaše zaměstnance, v rámci kterých si vysvětlíme, jak by mělo vypadat zdravé stravování a které potraviny bychom měli upřednostňovat, abychom se stále cítili v práci fit.

Spolupracujeme: dm drogerie markt, BOSCH, pojišťovna 211, rodinné centrum Madlenka